Magnetoterapie ve veterinární medicíně

Biologické změny ve tkáních vznikající působením pulzního magnetického pole lze využít u celé řady zdravotních potíží.

Tím, jak pulzní magnetické pole postupuje rovnoměrně postiženou tkání, dochází ke změnám propustnosti buněčných membrán, k zvýšenému prokrvení tzv. VAZODILATAČNÍ ÚČINEK, tím dochází k dokonalému zásobení tkání okysličenou krví a živinami a rychlejšímu odtoku toxických látek mimo buňky. Intenzivnější LÁTKOVÁ VÝMĚNA, odsun a detoxikace zplodin je začátkem všech hojivých a regeneračních pochodů.


MYORELAXAČNÍ ÚČINEK - působením pulzního magnetického pole se urychluje odplavování kyselých metabolitů způsobujících bolestivé dráždění ve svalech a v místech chronického zánětu. Tím lze zmírnit řadu bolestivých obtíží zvláště pohybového aparátu. 

Pulzní magnetické pole výrazně URYCHLUJE HOJENÍ zlomenin, pseudoartróz. Vlivem pulzního magn.pole stoupá hladina proteoglykanů v chrupavce až o 22%, což umožňuje hojení chrupavky nejen po úrazech, ale i při chronickém opotřebování.


PROTIBOLESTIVÝ (analgetický) EFEKT - spočívá v tom, že přístroj díky indukci podmiňuje vznik proudů v nervových vláknech, které působí blokování průchodu bolestivých impulzů z místa bolesti přes míchu do mozkových center. V důsledku toho dochází k potlačení bolesti. 

PROTIEDÉMOVÝ (protiotokový) ÚČINEK - použitím pulzního magn.pole dochází ke zrychlení látkové výměny, rychlejšímu vstřebávání otoků a v postižené oblasti dochází zároveň k výraznému protizánětlivému působení. 

Zpracovala Š.Keňová